Léčebné pobyty

Péče o Anežku je psychicky i fyzicky velmi náročná. Každodenní samozřejmostí je cvičení a podpora mentálního rozvoje různými hrami. V podstatě celý den je složen z různých aktivizujících činností. Jak to ale bývá, spolupráce dětí s rodiči není vždy dobrovolná a efektivní. Proto se vždy těšíme na intenzivní terapii v různých léčebných zařízeních, kde dokáží z Anežky dostat maximum. Výhodou je, že vždy naleznou nějaký nový prvek ze cviční, který nás naučí a my ho pak cvičíme doma.

V současné době je několik způsobů, jak se dá s dětmi na tyto pobyty jezdit. Standardním postupem je pobyt tzv. na zdravotní pojišťovnu. Pobyty dětí spadají do komplexní lázeňské péče, tj. plně hrazené pojišťovnou. Zdravotní pojišťovny dále hradí pobyt v režimu odborného léčebného ústavu (OLU). Rozdíly mezi jednotlivými pobyty a návrhy na léčbu jsou umístěny na stránce administrativní záležitosti. Dále existují soukromé kliniky, kde si péči hradíte z vlastních zdrojů. Specifickou skupinou jsou zařízení poskytující krátkodobé pobyty, které jsou částečně či plně hrazeni klienty.

Léčebných ústavů je v současné době velmi mnoho, na těchto stránkách uvádíme pouze ty, se kterými máme vlastní zkušenost (péče o Anežku popsaná u jednotlivých odkazů), či se kterými mají zkušenosti naši přátelé. Další typy nám můžete posílat…

Lázeňské pobyty či pobyty OLU

SLL Janské Lázně

Dětská léčebna pohybových poruch Boskovice

Sanatoria Klimkovice

Lázně Teplice

 

14 denní rehabilitační pobyty

Dětské centrum Znojmo

Arpida

Centrum Hájek

Centrum pobytových a terénních sociálních služeb Zbůch

Alka o.p.s

 

Soukromé kliniky 

Axon (3-4 týdny)

Rehabilitační centrum Spirála (1-3 týdny)